Penzion Solaris - kontakt, popis cesty

Zde najdete kontaktní údaje, plánek a popis cesty k penzionu Solaris Jizerské hory - autem i veřejnou dopravou.

 

Penzion Solaris - kontaktní údaje

Penzion Solaris Jizerské hory

Janov nad Nisou 1170            

468 11

 

Penzion Solaris - poloha

 

GPS souřadnice: 50°46'44.651"N, 15°10'18.001"E  ;  50.7790731N, 15.1716753E 

 

Doporučujeme: Liberec ubytování, hotely

 

Penzion Solaris - plánek a popis cesty

 

Příjezd od Jablonce nad Nisou - V Jablonci sledujte směrovky na Liberec,  Bedřichov a Janov nad Nisou. Na začátku Janova ignorujte směrovku doprava na Malý Semerink, jeďte stále po hlavní silnici, kolem bobové dráhy a růžové budovy sklárny, pak začne silnice stoupat do kopce až ke žlutému kostelu, kde je zúžení a zrcadlo. Pokračujte podle instrukcí 1) nebo 2):

 

1) obvyklá cesta - podél hřbitovní zdi

Za kostelem se dejte druhou odbočkou doprava (pozor jsou tam 2 odbočky hned vedle sebe) a jeďte mírně do kopce podél kamenné hřbitovní zdi. Na první křižovatce jeďte rovně a na druhé už uvidíte oranžový penzion Solaris. Od kostela k penzionu je to cca 900m (viz plánek níže).

 

 

2) objížďka přes Bedřichov - občas v zimě a během tání sněhu

Pokud byste kolem hřbitovní zdi nevyjeli, couvejte zpět na hlavní silnici a pokračujte do Bedřichova. V Bedřichově projedete kolem vodárny (veliká budova napravo) a na první velké křižovatce odbočíte doprava směrem na Josefův Důl a Hrabětice. Po této silnici jeďte 2,5 km až do Hrabětic. V Hraběticích se na první křižovatce (u kapličky) dejte doprava, po 100 m je další křižovatka, kde znovu odbočíte doprava a dostáváte se na silnici Malý Semerink. Sjedete serpentinami  cca 1,2 km a na druhé křižovatce uvidíte vpravo oranžový penzion Solaris.  

Plánek "Zimní cesta přes Bedřichov" - ke stažení ve sloupci vpravo na této stránce, pod předpovědí počasí

 

 

 

Penzion Solaris - veřejná doprava

 

Penzion Solaris Jizerské hory je snadno dostupný i veřejnou dopravou:

Autobusem dojedete do Jablonce n.N. a MHD busem č.101 z autobusového nádraží se dostanete do Janova, zastávka "Janov-samoobsluha". Od zastávky půjdete pěšky ve směru jízdy autobusu, po asi 50 m odbočíte doprava a půjdete do kopce 500m až k penzionu Solaris.

Vlakem dojedete do Rychnova u Jablonce n.N., hned u nádraží nastoupíte do MHD busu č.101, který vás doveze až do Janova, zastávka "Janov-samoobsluha". Budete pokračovat pěšky ve směru jízdy autobusu asi 50 m, pak odbočíte doprava a půjdete 500m do kopce až k penzionu Solaris. 

 

  

Zpět na Úvod


Penzion Solaris
Janov nad Nisou 1170, 468 11
Jizerské hory
tel. +420 725 114 378
[email protected]

Rezervace
Penzion Solaris Penzion Solaris Penzion Solaris MapDlouhodobá předpověď počasí